Připojte se s námi k Fashion Revolution!

MERCHYOU od samého počátku vyrábí merch ekologicky a eticky, s ohledem na lidi a naši planetu. Proto se každý rok účastníme týdne Fashion Revolution. Přidejte se k nám a zjistěte, kdo vyrábí váš merch v MERCHYOU!

Ve středu 24. dubna 2013 se zhroutila budova Rana Plaza v Bangladéši, v důsledku čehož zahynulo minimálně 1138 pracovníků oděvní výroby a více než 2500 bylo zraněno. V návaznosti na tuto událost bylo v Londýně založené mezinárodní hnutí Fashion Revolution, které bojuje za transparentní, etický a udržitelný módní průmysl. Fashion Revolution Week se snaží o zlepšení pracovních podmínek pracovníků výroby a vyzývá firmy k transparentnosti jejich výroby. My se opět k týdnu módní revoluce přidáváme a představíme vám členy našeho týmu, který vyrábí váš merch!

Kdo vyrobil váš merch?

Seznamte se s členy našeho týmu, kteří udržitelně a s vášní vyrábějí váš merch u nás v MERCHYOU!

Naši zaměstnanci jsou pro nás velmi důležití a ceníme si jejich talent i úsilí, které vkládají do své práce a každého kusu textilu. Zajišťujeme pro ně bezpečné a etické pracovní podmínky a jejich práce je ohodnocena férovou a důstojnou mzdou. I v této obtížné době nám záleží na bezpečném a zdravém pracovním prostředí. V souvislosti s prevencí šíření koronaviru COVID-19 jsme přijali četná opatření abychom měli jistotu, že náš tým může i nadále pracovat bezpečně.

Naši GOTS certifikovanou výrobu pravidelně kontroluje organizace Soil Association - nezávislý certifikační orgán, který zaručuje, že vyrábíme v souladu se všemi GOTS standardy. Díky tomu, že všechny kroky naší činnosti volíme vědomě a zodpovědně, chráníme životní prostředí, zdraví našich zaměstnanců a nakonec i vás, našich klientů. Platnost našeho certifikátu si můžete kdykoliv ověřit v databázi na global-standard.org.

Kdo vyrobil vaše oblečení?

Kdo vyrábí oblečení, na které tiskneme a vyšíváme, je pro nás velmi důležité. Proto se pravidelně ptáme našich dodavatelů, kdo vyrobil textil, který používáme, a v jakých pracovních podmínkách. Jsme rádi, že si stále více promo značek uvědomuje, že je třeba neetické praktiky textilního průmyslu změnit a do své nabídky zařazují etické oblečení - vyrobeno za spravedlivých pracovních podmínek a důstojnou mzdu.

Doporučujeme volit textil certifikován GOTS, Fair Wear nebo Fairtrade, abyste si měli jistotu, že během celého výrobního procesu byly splněny důležité sociální kritéria. V našem katalogu můžete textil jednoduše filtrovat podle certifikátů!

Tip na etické značky v naší nabídce

Rádi pracujeme s produktami značky Stanley/Stella, která je velmi transparentní, pokud jde o jejich výrobu a pracovní podmínky zaměstnanců ve výrobě. Stanley/Stella je GOTS i Fair Wear certifikovaná.
Mezi další férové značky v naší nabídce patří například Earth Positive, Neutral, či Salvage.

Přidejte se s námi k Fashion Revolution!

Použijte svůj hlas a připojte se tento týden s námi k Fashion Revolution! Použijte hashtagy kampaně #WhoMadeMyClothes #FashionRevolutionWeek #FashionRevolution #WhatsInMyClothes na vašich sociálních sítích a zeptejte se značek, které nosíte, kdo vyrobil vaše oblečení! Nyní je čas na módní revoluci!

Vyfoťte svůj merch/textilní produkt vyrobený v MERCHYOU, označte nás a sdílejte na svých sociálních sítích, aby vaši zákazníci a fanoušci viděli, že váš textil byl vyroben eticky! 💚

👉 Zjistěte více o kampani na stránkách Fashion Revolution.

🎧 Vřele doporučujeme podcast Fashion Session Zuzany Dutkové a Natálie Pažické - slovenský podcast, díky kterému poznáte příběh vašeho oblečení. Epizodu o Fashion Revolution si můžete poslechnout zde.

3 3 minuty čtení.
×