Pripojte sa s nami k Fashion Revolution!

MERCHYOU od samého začiatku vyrába merch ekologicky a eticky, s ohľadom na ľudí a našu planétu. Preto sa každý rok zúčastňujeme týždňa Fashion Revolution. Pridajte sa k nám a zistite, kto vyrába váš merch v MERCHYOU! 

V stredu 24. apríla 2013 sa zrútila budova Rana Plaza v Bangladéši, v dôsledku čoho zahynulo minimálne 1138 pracovníkov odevnej výroby a viac než 2500 bolo zranených. V nadväznosti na túto udalosť bolo v Londýne založené medzinárodné hnutie Fashion Revolution, ktoré bojuje za transparentný, etický a udržateľný módny priemysel. Fashion Revolution Week sa snaží o zlepšenie pracovných podmienok pracovníkov výroby a vyzýva firmy k transparentnosti ich výroby. My sa opäť  k týždňu módnej revolúcie pridávame a predstavíme vám členov nášho tímu, ktorý vyrába váš merch!

Kto vyrobil váš merch?

Zoznámte sa s členmi nášho tímu, ktorí udržateľne a s vášňou vyrábajú váš merch u nás v MERCHYOU!

Naši zamestnanci sú pre nás veľmi dôležití a ceníme si ich talent aj úsilie, ktoré vkladajú do svojej práce a každého kusu textilu. Zabezpečujeme pre nich bezpečné a etické pracovné podmienky a ich práca je ohodnotená férovou a dôstojnou mzdou. Aj v tejto ťažkej dobe nám záleží na bezpečnom a zdravom pracovnom prostredí. V súvislosti s prevenciou šírenia koronavírusu COVID-19 sme prijali početné opatrenia aby sme mali istotu, že náš tím môže aj naďalej pracovať bezpečne.

Našu GOTS certifikovanú výrobu pravidelne kontroluje organizácia Soil Association - nezávislý certifikačný orgán, ktorý zaručuje, že vyrábame v súlade so všetkými GOTS štandardmi. Vďaka tomu, že všetky kroky našej činnosti volíme vedome a zodpovedne, chránime životné prostredie, zdravie našich zamestnancov a nakoniec aj vás, našich klientov. Platnosť nášho certifikátu si môžete kedykoľvek overiť v databáze na global-standard.org.

Kto vyrobil vaše oblečenie?

Kto vyrába oblečenie, na ktoré tlačíme a vyšívame, je pre nás veľmi dôležité. Preto sa pravidelne pýtame našich dodávateľov, kto vyrobil textil, ktorý používame, a v akých pracovných podmienkach. Sme radi, že si čoraz viac promo značiek uvedomuje, že je potrebné zmeniť neetické praktiky textilného priemyslu a do svojej ponuky zaradzujú etické oblečenie - vyrobené za spravodlivých pracovných podmienok a dôstojnu mzdu.

Odporúčame voliť textil certifikovaný GOTS, Fair Wear alebo Fairtrade, aby ste si boli istí, že počas celého výrobného procesu boli splnené dôležité sociálne kritériá. V našom katalógu môžete textil jednoducho filtrovať podľa certifikátov!

Tip na etické značky v našej ponuke

Radi pracujeme s produktami značky Stanley/Stella, ktorá je veľmi transparentná, pokiaľ ide o ich výrobu a pracovné podmienky zamestnancov vo výrobe. Stanley/Stella je GOTS aj Fair Wear certifikovaná.
Medzi ďalšie férové značky v našej ponuke patria napríklad Earth Positive, Neutral, či Salvage.

Pridajte sa s nami k Fashion Revolution!

Použite svoj hlas a pripojte sa tento týždeň s nami k Fashion Revolution! Použite hashtagy kampane #WhoMadeMyClothes #FashionRevolutionWeek #FashionRevolution #WhatsInMyClothes na vašich sociálnych sieťach a spýtajte sa značiek, ktoré nosíte, kto vyrobil vaše oblečenie! Teraz je čas na módnu revolúciu!

Odfoťte sa so svojim merchom/textilným produktom vyrobeným v MERCHYOU, označte nás a zdieľajte na svojich sociálnych sieťach, aby vaši zákazníci a fanúšikovia videli, že váš textil bol vyrobený eticky! 💚

👉 Zistite viac o kampani na stránkách Fashion Revolution.

🎧 Vrelo odporúčame podcast Fashion Session Zuzany Dutkovej a Natálie Pažickej - prvý slovenský podcast, vďaka ktorému spoznáte príbeh vášho oblečenia. Epizódu o Fashion Revolution si môžete vypočuť tu.

3 3 minúty čítania.

Ďalšie články

People of MERCHYOU: ROBO

People of MERCHYOU: ROBO

Nahliadnite bližšie k nám a spoznajte príbehy, názory aj cenné rady MERCHYOU tímu. Zoznámte sa s Robom, šéfom našej výroby, ktorý sa stará o proces zhmotnenia každej objednávky presne podľa vašich predstáv. Robo v rozhovore prezradí, ktorú technológiu  potlače má najradšej, a prináša neoceniteľné tipy z výroby len pre vás!

čítať viac
Výsledky z laboratória

Výsledky z laboratória

Maximálna šetrnosť a ohľaduplnosť našej výroby voči životnému prostrediu a zdraviu ľudí je pre nás v MERCHYOU dôležitou súčasťou každodennej prevádzky aj rozhodovania. Jedným z cenných zdrojov, o ktorý sa snažíme zodpovedne starať, je voda, ktorá prejde našou výrobou. Pozrite sa, ako dopadol rozbor odpadovej vody z našej výroby.

čítať viac
Partners’ talk: ON THE BOAT

Partners’ talk: ON THE BOAT

MERCHYOU Partners’ talk sú rozhovory s našimi partnermi - dlhoročnými zákazníkmi, pre ktorých vyrábame textil s potlačou či výšivkou. Pripravili sme pre vás sériu rozhovorov s fashion značkami, e-shopmi, či kapelami na rôznorodé témy. Ako prvú sme vyspovedali značku On the boat, ktorá ponúka udržateľný textil s potlačou jedinečných odkazov. Dozviete sa, za akou myšlienkou značka stojí, ako sa jej páči spolupráca s MERCHYOU a mnoho ďalšieho.

čítať viac
Drahoš hosťom v podcaste Fashion Session!

Drahoš hosťom v podcaste Fashion Session!

Náš spoluzakladateľ Drahoš sa s Natáliou Pažickou a Zuzanou Dutkovou z Platformy Udržateľnosti porozprával o procese získavania aj predlžovania platnosti GOTS certifikátu na potlač textilu, ktorý ako prvá slovenská a aktuálne jediná textilná tlačiareň na Slovensku a v Česku vlastníme.

čítať viac
Textilné certifikáty

Textilné certifikáty

Pripravili sme pre vás prehľad udržateľných certifikátov, ktoré môžu byť dôležitým pomocníkom pri výbere textilu. Dozviete sa, aké najznámejšie a najuznávanejšie certifikáty môžete nájsť na produktoch v našej ponuke. Vysvetlíme si, v čom sa od seba líšia a ako sa v nich pri výbere orientovať.

čítať viac
Poznáte pôvod materiálu? 3. diel: LYOCELL

Poznáte pôvod materiálu? 3. diel: LYOCELL

V treťom diele série článkov o vzniku textilných materiálov sa pozrieme na Lyocellové vlákno. S týmto novodobým materiálom na prírodnej báze sa môžeme stretnúť čoraz častejšie. Lyocell býva radený medzi udržateľné vlákna novej generácie, a to hlavne vďaka šetrnejšej výrobe a schopnosti uzatvárať cyklus zdrojov. Z akých surovín pochádza a ako vyzerá proces jeho vzniku? Poďme sa na to spoločne pozrieť!

čítať viac
Udržateľný detský merch

Udržateľný detský merch

V našom katalógu nájdete produkty všetkých druhov, typov aj rozmerov. Od tričiek cez bundy až po čiapky či batohy. Okrem dámskeho, pánskeho, alebo unisex textilu, ponúkame tiež oblečenie pre deti. Prešli sme za vás náš katalóg a pripravili pár tipov na detské udržateľné oblečenie pre tých najmenších, ale aj väčších školákov!

čítať viac
Pripojte sa s nami k Fashion Revolution!

Pripojte sa s nami k Fashion Revolution!

MERCHYOU od samého začiatku vyrába merch ekologicky a eticky, s ohľadom na ľudí a našu planétu. Preto sa každý rok zúčastňujeme týždňa Fashion Revolution. Pridajte sa k nám a zistite, kto vyrába váš merch v MERCHYOU! 

čítať viac
×