Pripojte sa s nami k Fashion Revolution!

MERCHYOU od samého začiatku vyrába merch ekologicky a eticky, s ohľadom na ľudí a našu planétu. Preto sa každý rok zúčastňujeme týždňa Fashion Revolution. Pridajte sa k nám a zistite, kto vyrába váš merch v MERCHYOU! 

V stredu 24. apríla 2013 sa zrútila budova Rana Plaza v Bangladéši, v dôsledku čoho zahynulo minimálne 1138 pracovníkov odevnej výroby a viac než 2500 bolo zranených. V nadväznosti na túto udalosť bolo v Londýne založené medzinárodné hnutie Fashion Revolution, ktoré bojuje za transparentný, etický a udržateľný módny priemysel. Fashion Revolution Week sa snaží o zlepšenie pracovných podmienok pracovníkov výroby a vyzýva firmy k transparentnosti ich výroby. My sa opäť  k týždňu módnej revolúcie pridávame a predstavíme vám členov nášho tímu, ktorý vyrába váš merch!

Kto vyrobil váš merch?

Zoznámte sa s členmi nášho tímu, ktorí udržateľne a s vášňou vyrábajú váš merch u nás v MERCHYOU!

Naši zamestnanci sú pre nás veľmi dôležití a ceníme si ich talent aj úsilie, ktoré vkladajú do svojej práce a každého kusu textilu. Zabezpečujeme pre nich bezpečné a etické pracovné podmienky a ich práca je ohodnotená férovou a dôstojnou mzdou. Aj v tejto ťažkej dobe nám záleží na bezpečnom a zdravom pracovnom prostredí. V súvislosti s prevenciou šírenia koronavírusu COVID-19 sme prijali početné opatrenia aby sme mali istotu, že náš tím môže aj naďalej pracovať bezpečne.

Našu GOTS certifikovanú výrobu pravidelne kontroluje organizácia Soil Association - nezávislý certifikačný orgán, ktorý zaručuje, že vyrábame v súlade so všetkými GOTS štandardmi. Vďaka tomu, že všetky kroky našej činnosti volíme vedome a zodpovedne, chránime životné prostredie, zdravie našich zamestnancov a nakoniec aj vás, našich klientov. Platnosť nášho certifikátu si môžete kedykoľvek overiť v databáze na global-standard.org.

Kto vyrobil vaše oblečenie?

Kto vyrába oblečenie, na ktoré tlačíme a vyšívame, je pre nás veľmi dôležité. Preto sa pravidelne pýtame našich dodávateľov, kto vyrobil textil, ktorý používame, a v akých pracovných podmienkach. Sme radi, že si čoraz viac promo značiek uvedomuje, že je potrebné zmeniť neetické praktiky textilného priemyslu a do svojej ponuky zaradzujú etické oblečenie - vyrobené za spravodlivých pracovných podmienok a dôstojnu mzdu.

Odporúčame voliť textil certifikovaný GOTS, Fair Wear alebo Fairtrade, aby ste si boli istí, že počas celého výrobného procesu boli splnené dôležité sociálne kritériá. V našom katalógu môžete textil jednoducho filtrovať podľa certifikátov!

Tip na etické značky v našej ponuke

Radi pracujeme s produktami značky Stanley/Stella, ktorá je veľmi transparentná, pokiaľ ide o ich výrobu a pracovné podmienky zamestnancov vo výrobe. Stanley/Stella je GOTS aj Fair Wear certifikovaná.
Medzi ďalšie férové značky v našej ponuke patria napríklad Earth Positive, Neutral, či Salvage.

Pridajte sa s nami k Fashion Revolution!

Použite svoj hlas a pripojte sa tento týždeň s nami k Fashion Revolution! Použite hashtagy kampane #WhoMadeMyClothes #FashionRevolutionWeek #FashionRevolution #WhatsInMyClothes na vašich sociálnych sieťach a spýtajte sa značiek, ktoré nosíte, kto vyrobil vaše oblečenie! Teraz je čas na módnu revolúciu!

Odfoťte sa so svojim merchom/textilným produktom vyrobeným v MERCHYOU, označte nás a zdieľajte na svojich sociálnych sieťach, aby vaši zákazníci a fanúšikovia videli, že váš textil bol vyrobený eticky! 💚

👉 Zistite viac o kampani na stránkách Fashion Revolution.

🎧 Vrelo odporúčame podcast Fashion Session Zuzany Dutkovej a Natálie Pažickej - prvý slovenský podcast, vďaka ktorému spoznáte príbeh vášho oblečenia. Epizódu o Fashion Revolution si môžete vypočuť tu.

3 3 minúty čítania.

Ďalšie články

Poznáte pôvod materiálu? 3. diel: LYOCELL

Poznáte pôvod materiálu? 3. diel: LYOCELL

V treťom diele série článkov o vzniku textilných materiálov sa pozrieme na Lyocellové vlákno. S týmto novodobým materiálom na prírodnej báze sa môžeme stretnúť čoraz častejšie. Lyocell býva radený medzi udržateľné vlákna novej generácie, a to hlavne vďaka šetrnejšej výrobe a schopnosti uzatvárať cyklus zdrojov. Z akých surovín pochádza a ako vyzerá proces jeho vzniku? Poďme sa na to spoločne pozrieť!

čítať viac
Udržateľný detský merch

Udržateľný detský merch

V našom katalógu nájdete produkty všetkých druhov, typov aj rozmerov. Od tričiek cez bundy až po čiapky či batohy. Okrem dámskeho, pánskeho, alebo unisex textilu, ponúkame tiež oblečenie pre deti. Prešli sme za vás náš katalóg a pripravili pár tipov na detské udržateľné oblečenie pre tých najmenších, ale aj väčších školákov!

čítať viac
Pripojte sa s nami k Fashion Revolution!

Pripojte sa s nami k Fashion Revolution!

MERCHYOU od samého začiatku vyrába merch ekologicky a eticky, s ohľadom na ľudí a našu planétu. Preto sa každý rok zúčastňujeme týždňa Fashion Revolution. Pridajte sa k nám a zistite, kto vyrába váš merch v MERCHYOU! 

čítať viac
Hybridná potlač

Hybridná potlač

Nároky kladené na farebnosť textilných potlačí sa neustále zvyšujú. Najnovšie technológie s týmto počítajú a prinášajú nové spôsoby tlače, ktoré zabezpečia ten najlepší možný výsledok.
A práve takou je aj hybridná potlač: budúcnosť mnohofarebnej veľkoobjemovej potlače textilu!

čítať viac
GOTS verzia 6.0

GOTS verzia 6.0

V oblasti udržateľnosti je neustále čo zlepšovať. A preto tiež GOTS, jedna z najvýznamnejších certifikácií v oblasti udržateľného textilu, prešla 1. marca na úroveň 6.0. Nová verzia zahŕňa sprísnenie existujúcich nárokov aj úplne nové požiadavky na ekologické a etické aspekty textilnej výroby. V článku si predstavíme, aké sú základné GOTS kritériá a čo nové priniesla verzia aj u nás.

čítať viac
Poznáte pôvod materiálu? 2. diel: RECYKLOVANÝ POLYESTER

Poznáte pôvod materiálu? 2. diel: RECYKLOVANÝ POLYESTER

V druhom diele série článkov o vzniku textilných materiálov sa zameriame na recyklovaný polyester. Polyester ako umelé vlákno začalo byť už v minulom storočí hojne používaným materiálom. Hoci v sebe nesie určité výhody oproti prírodným materiálom, skrýva aj veľa nevýhod, a to najmä z pohľadu udržateľnosti. Oblečenia z polyesterových vlákien je dnes všade veľa, a práve možnosť ich recyklácie a znovupoužitie je dôležitou súčasťou zmeny textilného priemyslu.

čítať viac
Naša udržateľná výroba

Naša udržateľná výroba

Naša planéta, životné prostredie a zdravie ľudí nám v MERCHYOU nie je ľahostajné. Sme si vedomí dopadu, ktorý môže naša výroba mať. Preto sa neustále snažíme zlepšovať naše výrobné procesy a byť čo najviac ohľaduplní k nášmu okoliu. Nahliadnite s nami do výroby a zistite, aké udržateľné kroky k tomu podnikáme.

čítať viac
Poznáte pôvod materiálu? 1. diel: BAVLNA

Poznáte pôvod materiálu? 1. diel: BAVLNA

Zaujíma vás, ako vznikajú textilné materiály? Pripravili sme pre vás sériu článkov, kde si jednotlivé druhy postupne predstavíme. Prvý diel je venovaný jednému z najdôležitejších prírodných zdrojov textilných materiálov - bavlne. Bavlna so sebou prináša nespočetné množstvo výhod, ale aj určité nástrahy z pohľadu udržateľnosti výroby. Ak je s ňou však zaobchádzané správne, môže byť v mnohých ohľadoch veľmi hodnotným a nenahraditeľným materiálom.

čítať viac
Udržateľné doplnky v našej ponuke

Udržateľné doplnky v našej ponuke

Často vám predstavujeme udržateľný textil ako sú tričká, mikiny, tepláky apod. Tentoraz sme si pre vás pripravili tipy na zaujímavé doplnkové produkty. Prezrite si ich a nájdite inšpiráciu, aké udržateľné doplnky môžete nájsť v našej ponuke, a na čo ďalšie je možné tlačiť či vyšívať. 

čítať viac
×